Professionals in Digital Print Technology

Deň Signmakingu po rokoch na Slovensku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Polygrafia-fotografia.sk

 

Print a tlačená reklama majú svoje priority aj určité výhody pred elektronickou reklamou. Nejde o virtualitu, ale realitu. Potlačený produkt je hmatateľný a vždy k dispozícii, teda je aj v prípade, že nemáte prístup k internetu alebo aj keď vypadne zdroj elektrinu.

 

Nemali by sme sa preto unášať len elektronickou reklamou, ale jednoducho v symbióze s ňou využívať všetky dostupné informačné technológie, teda aj tlač.

 

 

 

Signmaking na Slovensku

Pre nezainteresovaných slovo Signmaking veľa nehovorí. Pomôžeme si Wikipédiou: Signmaking je anglická zloženina (mix) slova, ktoré v slovenčine nemá ekvivalent a obecne sa používa v odbore reklamy. Slovenská definícia slova „signmaking“ je: Výroba nápisov (označovanie) a nosičov reklamných informácií.

 

Digitálne tlačená reklama, hlavne oblasť veľkoformátovej tlače sa začala rozvíjať nástupom inkjetových technológií. Dnes atramentové tlačové systémy (inkjet) sú na vrchole svojho vývoja a sú schopné potláčať takmer všeličo a na akýkoľvek materiál.

 

Více se dočtete na webu Polygrafia-fotografia.sk: https://www.polygrafia-fotografia.sk/den-signmakingu-po-rokoch-na-slovensku/

 

 

 

(foto a text: Polygrafia-fotografia.sk)